نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز ثبت‌نام در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای حوزه آب از نیمه بهمن‌ماه


 

ثبت نام از متقاضیان حضور در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست از 15 بهمن ماه سال جاری آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی پارك و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر حسینعلی بهرامی دبیر ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی از برگزاری نخستین دوره جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، در آبان ماه سال آینده خبر داد و گفت: ثبت نام از متقاضیانی که تمایل به شرکت و داشتن غرفه در این جشنواره و نمایشگاه را دارند، از 15 بهمن ماه سال جاري لغایت 31 فروردین ماه سال 1394 از طریق سایت جشنواره آغاز و اطلاع رسانی تکمیلی از طریق ارسال فراخوان به مراكز علمي و شركتها به صورت پستی انجام می شود.
وی افزود: این جشنواره و نمایشگاه ملی با هدف بستر سازی زمینه‌های تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان، ارائه دستاوردهای حاصل از فرآیند تجاری سازی فناوری و نوآوری و بررسی راهکارها و روشهای جدید در راستای تسهیل فرآیند تجاری سازی دستاوردهای علمی و فناوری کشور برگزار می‌شود.

محورهای جشنواره
بهرامی درباره محورهای برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست اظهار کرد: محورهای این جشنواره درچهار بخش آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست برگزار می‌شود که در بخش آب، محورهایی چون فناوریهای بهینه سازی مصرف آب در بخشهای کشاورزی، شرب و صنعت، فناوریهای شناسایی، پایش و حفاظت از منابع آب، فناوریهای استحصال و بهره برداری منابع آب و فناوریهای استفاده از آبهای نامتعارف مورد بررسی قرار می گیرد.
وی همچنین خاطر نشان کرد: در بخش خشکسالی نیز فناوریهای مرتبط با پدیده‌های جوی، فناوریهای پیش بینی و مدیریت خشکسالی و فناوریهای سازگاری و کاهش پیامدها و در حوزه فرسایش نیز موضوعاتی از جمله فناوریهای ثبت خاک و کنترل فرسایش و فناوریهای پایش فرسایش خاک و ریزگردها مورد بررسی قرار می‌گیرند.
دبیر ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی با اشاره به حوزه محیط زیست که در این جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرند گفت: محورهایی چون دستگاه‌های تصفیه هوا، فناوریهای رفع آلودگی جدی، فناوریهای کاهش آلودگی صوتی، فناوریهای مرتبط با مدیریت اکو سیستم تالاب هها و دریاچه‌ها، فناوریهای مرتبط با حفاظت از گونهای نادر و در حال انقراض، فناوری های مرتبط به بازیافت و امحاء پسماندها، فناوریهای پایش و نظارت بر انواع آلاینده‌ها و فناوری های حوزه کنترل آلاینده‌های کارخانجات و صنایع در بخش محیط زیست این جشنواره مورد بررسی قرار می گیرند.
وی درباره اهداف برگزاری این جشنواره اظهار کرد: ارج نهادن به فعالیتهای فناوران و نوآوران از طریق شناسایی و معرفی دستاوردهای برتر فناورانه و در آستانه تجاریسازی،بسترسازی در زمینه‌های تجاریسازی محصولات دانش‌بنیان و فراهم کردن زمینه‌های مناسب توسعه و تعمیق همکاریهای علمی و فناوری بین مراکز علمی، صنعتی و فناوری کشوراز جمله اهداف برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست است.
بهرامی همچنین عنوان کرد: فراهم کردن محیطی مناسب به منظور آشنایی و تفاهم میان عرضه کنندگان فناوری، نهادهای استفاده‌کننده از فناوری، سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان عرصه تجاری‌سازی، بررسی راهکارها و روشهای جدید در راستای تسهیل فرآیند تجاریسازی دستاوردهای علمی و فناوری کشور وارائه دستاوردهای حاصل از فرآیند تجاریسازی فناوری و نوآوری از دیگر اهداف اصلی برگزاری این جشنواره است.

چشم انداز جشنواره
دبیر ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست با اشاره به چشم انداز آینده این جشنواره گفت: افزايش صادرات، تبادلات ارزي و علمي، ايجاد فرصتهاي جديد شغلي، معرفي محصولات جديد، معرفي اختراعات و طرحهاي جديد، افزايش كمّي و كيفي محصولات دانش‌بنيان، انعقاد قراردادهاي داخلي و بين‌المللي و رويكرد مثبت و ارتقاي طرحها و پايان نامه هاي دانشجويي كشوراز جمله مباحث مطرح شده در چشم انداز این جشنواره است.
بهرامی به برپایی فن بازار در حاشیه برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت فن بازارها در ایجاد ارتباط بین فناوران و متقاضیان برپایی فن بازار همزمان با نمایشگاه می‌تواند با ایجاد فرصت مناسب موجب تبلور دالان سرمایه‌ها و ارائه آخرین اختراعات و ابداعات باشد وبه ایجاد بستر مناسب جهت حفظ محیط زیست تحقق یافته وترویج شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در جامعه کمک کند.
براساس این گزارش، نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آبان ماه سال آینده در محل مصلی تهران برگزار خواهد شد و درپایان این جشنواره برترینهای حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست انتخاب و همراه با برترینهای شرکت کننده‌ها در نخستین نمایشگاه ملی از آنها تقدیر خواهد شد.
متقاضیانی که تمایل به شرکت و داشتن غرفه در این جشنواره و نمایشگاه را دارند، می‌توانند از 15 بهمن ماه سال جاري لغایت 31 فروردین ماه سال 1394 از طریق سایت جشنواره مراجعه کنند.