نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

در هجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا، فعال‌ترین شرکتهای دانش‌بنیان آسیا انتخاب می‌شوند.


دبیرهجدهمین کنفرانس بین‌المللی پارکهای علم و فناوری آسیا از انتخاب بهترین شرکتهای دانش بنیان در این کنفرانس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی پارك و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سید احمد فاضل زاده دبیر هجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا و رییس پارک علم و فناوری استان فارس درباره انتخاب برگزیدگان این کنفرانس اظهار کرد: پس از اعلام فراخوانی در روز اختتامیه برگزاری این دوره از کنفرانس، از بین چهار شرکت برگزیده یک شرکت تندیس و دو شرکت لوح یادبود دریافت می‌کنند که امسال چهار شرکت حاضر در فینال شامل یک شرکت از پارک علم و فناوری استان فارس، یک شرکت از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دو شرکت دیگر نیز از کشور کره جنوبی و هنگ کنگ هستند.
وی تصریح کرد: در هجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا از تمبر یادبود این کنفرانس نیز رونمایی خواهد شد.

تشکیل هیئت مدیره انجمن پارکهای علم و فناوری آسیا
دبیرهجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا در ادامه همچنین از تشکیل هیات مدیره انجمن پارکهای علم و فناوری آسیا خبر داد و گفت: از این پس پارک علم و فناوری فارس عضو هیات مدیره این انجمن می‌شود. در حاشیه برگزاری این کنفرانس نمایشگاهی نیز پیش بینی شده که 50 غرفه از کلیه پارکهای علم و فناوری کشورجهت معرفی دستاوردها و محصولات در آن حضور خواهند داشت.
فاضل زاده درباره سخنرانهای این کنفرانس گفت: 10 سخنرانی اصلی، 9 نشست تخصصی و ارائه 70هفتاد مقاله از جمله برنامه‌های برگزاری این کنفرانس است.

حضور متخصصانی از 15 کشور
فاضل زاده خاطر نشان کرد: از 15 کشور ژاپن، کره جنوبی، آمریکا، فنلاند، سنگاپور، تایوان، هنگ کنگ، تایلند، مالزی، کویت، روسیه، بلا روس، چین، هند، ترکیه شرکت کنندگانی در این کنفرانس حضور دارند.
وی درادامه بیان کرد: در هجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا، حدود 400 شرکت‌کننده حضور دارند که حدود 50 شرکت‌کننده از کشورهای خارجی و حدود 350 شرکت کننده از داخل کشور هستند. همچنین در این کنفرانس سه کارگاه آموزشی نیز برگزار می‌شود که مدرسان این کارگاه‌ها از سه کشور آمریکا، کره جنوبی و سنگاپور حضور خواهند داشت.
دبیرهجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا افزود: مدیریت پارکها، تجاری سازی و اقتصاد دانش‌بنیان از جمله عناوین برگزاری کارگاه‌های آموزشی این دوره از کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا است.
دکتر فاضل زاده همچنین گفت: این کنفرانس با هدف تعامل و گسترش دیپلماسی علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از تجربیات موفق در حوزه اقتصاد دانش بنیان و با رویکرد پارکهای علم و فناوری، فرصتهای نوآوری و تجاری سازی در عصر مفاهیم برپا خواهد شد.
افتتاحیه هجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا از 23 تا 26 مهرماه 1393 در شهر شیراز برگزار می شود.