نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پارک علم و فناوری یزد رتبه A در مديريت انرژي ساختمان هاي اداري را كسب كرد


کمیته نظارت بر مدیریت انرژی ساختمان های اداری استان یزد در چارچوب دستورالعمل مدیریت انرژی در ساختمان های اداری، اقدام به بازرسی و ارزیابی دستگاه های اجرای استان بر اساس معیارهای ده گانه نمود. مطابق امتیازات کسب شده ادارات استان در رده هایA  امتیاز (100-81 ) و ( B امتیاز 80-61) و ( C امتیاز 60-41) و D (امتیاز کمتر از 40) رتبه بندی شده اند که بر این اساس پارک علم و فناوری استان یزد با کسب رتبه A در بین 63 دستگاه اجرایی استان برتر شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی پارک؛ با توجه به نتایج ارزیابی وضعیت انرژی در دستگاه های اجرایی استان یزد و کسب رتبه A توسط پارک علم و فناوری یزد حسین رحیمی مدیر عمرانی پارک گفت: سياست واحد عمراني پارك توسعه فضاهاي فناوري بر اساس اصول علمي و استفاده از آخرين فناوري هاي موجود است لذا با توجه به اهمیت مدیریت مصرف انرژی در جامعه و همچنین ایجاد الگو، دستورالعملی تحت عنوان مدیریت انرژی در ساختمان های اداری توسط استان ابلاغ و بر اساس آن کمیته های مدیریت انرژی در دستگاه ها تشکیل گردید.

وی عنوان نمود: این کمیته در پارک علم و فناوری یزد با سرپرستی شهرام شکوهی معاونت پشتیبانی- حسین رحیمی مدیر عمرانی- روح الله غفارزاده مدیر امور اداری- سید محمد خامسی مدیر طرح و برنامه و حميد آخوندزاده مدیر امور مالی پارک تشکیل و بر اساس بخشنامه ابلاغی موضوع مدیریت مصرف انرژی در قالب استخراج راهکارهای مدیریت مصرف در واحدهای تحت پوشش پارک و همچنین شیوه نامه اجرایی آن پیگیری شد.

مدیر عمرانی پارک در ادامه بیان کرد: همزمان بر اساس یک برنامه زمانبندی، ارزیابی وضعیت مدیریت انرژی در ادارات استان در نیمه دوم سال 93 توسط کارشناسان استانی عضو کمیته مدیریت انرژی استان انجام و بر اساس شاخص های ده گانه دستگاه ها ارزیابی شده و بر اساس رتبه A  تا D  رتبه بندی شدند که خوشبختانه با توجه به فعالیت های صورت گرفته در پارک و تطابق استانداردهای لازم، با کسب رتبه برتر A در جمع 7 دستگاه برتر استان قرار گرفت.

رحیمی همچنین در رابطه با اقدامات صورت گرفته در این زمینه گفت: نصب سیستم های هوشمند کنترل مصرف انرژی در زیرساخت های پارک و همچنین مدیریت بهینه مصرف انرژی از جمله فعالیت های صورت گرفته در حوزه مدیریت مصرف انرژی است.